+38 (098) 228 99 88
+38 (095) 228 99 88

Відколи кристалу відеочіпа (GPU)

Нотатки ремонтника

2007-2008 р.

Так, ми мало не забули ще одну поширену причину виходу з ладу відеокарт, другу після перегріву GPU. Відколи.

    В даний час більшість дешевих відеокарт виготовляється за економним технологіям і сама їх конструкція сприяє утворенню відколів на кристалі графічного чіпа при невмілому поводженні.
Відколи утворюються при натисканні на радіатор. На фото зображено, як утворюється відкол.

Найчастіше це відбувається під час невмілої / неакуратної збірки комп’ютера, заміні термопасти, установці або чищенні системи охолодження відеокарти, ноутбука.
Наявність відколів є приводом для відмови в гарантійному обслуговуванні виробу. Більшість сервісних центрів звертають на це увагу, тому якщо Ви пошкодили кристал – будьте готові до платного ремонту або нової покупки.

    При наявності відколів кристалу на відеокарті або платі ноутбука необхідна заміна графічного чіпа (див. статтю  “Заміна мостів і відеочіпів”). Заради справедливості треба визнати, що бувають випадки, коли пристрій з відколами працює ще досить довго. Деякі клієнти приносять в ремонт відеокарти, в яких просять усунути відшарування / неконтакт чіпа. Однак, у випадках з відколами, ми наполягаємо на заміні GPU.

    У деяких моделях, в якості “захисту від дурня”, передбачена м’яка підкладка навколо кристала або у вигляді “ніжок” по кутах чіпа. Деякі користувачі самі встановлюють такі “ніжки”, часто неправильно підбираючи їх висоту. Але в такому випадку можливе погіршення контакту між кристалом і радіатором, і, як наслідок, погіршення охолодження. Захистивши себе від відколів, вони знищують основний чіп перегрівом. У нашій практиці були випадки, коли виробник встановлював на певну модель VA високі “ніжки”, завдяки яким між кристалом і радіатором утворювався зазор і, відповідно, відеокарти перегорали.

     Висновок. Якщо Ви не впевнені в своїх силах щодо збирання  ПК – попросіть допомоги у кого-небудь досвідченого. Під час збірки ПК намагайтеся взагалі не триматися за радіатор, але, якщо це необхідно, – притримуйте радіатор в точці його дотику до кристалу, уникайте перекосів. Ви продовжите термін служби своєї відеокарти і не втратите гарантію.

    При покупці б/у відеокарти звертайте увагу на кристал GPU, вимагайте у продавця зняти радіатор і продемонструвати його стан, щоб це не стало для Вас “приємною несподіванкою“.

 

Ремонт відеокарт Київ

Скол відеочіпа
Сервіс ноутбуків Київ Відрадний Борщагівка Солом’янський Святошинський Шевченківський Сервісний центр Reset