+38 (098) 228 99 88
+38 (095) 228 99 88

Вибір блоку живлення (зарядки) для ноутбука , в т.ч. для MacBook

Нотатки ремонтника

2015-2019 р.

Почнемо з того, що термін “зарядка” або “зарядний пристрій” не є коректним, оскільки функціями пристрою, що підключається до ноутбука, є живлення ноутбука одночасно з зарядкою батареї ноутбука. Ці функції виконує “блок живлення” (англійською “Power supply”). А “зарядний пристрій” або “зарядка”, виходячи з назви, може тільки заряджати батарею.

Більшість людей, з якими мені доводилося спілкуватися на тему вибору блоку живлення (БП), чомусь переконані, що не варто переплачувати і досить купити який-небудь дешевий блок, який відповідає необхідним параметрам і проблем не виникне. Запевняю вас, виникнуть напевно. І добре, якщо ці проблеми не змусять вас купити новий ноутбук.
Отже, як вибрати добрий блок живлення для ноутбука?

Якість безпосередньо залежить від вартості. Дешеві продукти мають низьку вартість за рахунок економії при виробництві: дешеві комплектуючі елементи, дешеве обладнання для пайки цих елементів, дешевий технологічний процес збірки, але, насамперед, розробка електричної схеми БЖ, в який не передбачено боротьби з високочастотними пульсаціями.

Імпульсний блок живлення (для живлення техніки використовуються саме імпульсні БЖ) без належного схемотехнічного рішення на виході мають дуже високий рівень пульсацій, які негативно впливають на техніку. У деяких “китайських блоках” рівень пульсацій доходить до 20% від номінального значення вихідної напруги (при нормі від 0,5% до 2%). Це дуже небезпечні показники, котрих  вхідні ключі в ноутбуці можуть не витримати. В результаті похід в сервіс буде забезпечений.
Але гірше, якщо через відсутність в дешевому БП належного захисту від короткого замикання, вихід з ладу вхідного ключа може призвести до замикання в шарах текстоліту (в самій платі). Такі поломки не завжди вдається усунути і тоді єдиним рішенням є заміна материнської плати, ціна якої прямує до вартості цілого ноутбука.

У дешевих БЖ часто відсутній алюмінієвий екран який блокує поширення електромагнітних завад.
Кабель живлення має менший перетин, що призводить до втрат енергії, ККД в дешевих блоках значно нижчий, ніж в дорогих, що призводить до сильнішого нагрівання при аналогічному навантаженні.

У деяких дешевих блоках дроти в кабелі живлення виконані як дві окремі лінії, що йдуть поруч один і з одним.  Це неприпустимо! Мінусовий (правильно “земля” або загальний) дріт повинен виступати в якості екрану електромагнітних завад і розміщуватися навколо плюсового проводу. Тобто плюсовий дріт проходить всередині мінусового.


Як вибрати блок живлення для Apple MacBook?
MagSafe  – особливості роботи

підпалені  контакти роз’єму  живлення  MacBook

Не варто купувати дорогу техніку, а пізніше – економити на речах, що підтримують функціонування цієї техніки. Це приблизно, як заправляти дороге авто преміум-класу пальним сумнівного походження.

Оригінальний блок живлення MagSafe від Apple MacBook працює трохи інакше, ніж класичний ноутбучний БЖ.
Відмінність полягає у тому, що непідключений до Макбука блок НЕ подає на вихід напруги (всього близько 1v). Робоча напруга з’являється тільки після підключення блоку до Макбука.
Це зроблено для того, щоб не підгоряли контакти роз’єму MagSafe в момент підключення.

Блоки “китайські” працюють за класичним принципом, тобто постійно мають на контактах напругу, що призводить до підгоряння контактів в момент підключення роз’єму до Макбуку. До цього слід додати всі перераховані вище в статті проблеми.

Отже, економлячи на блоці живлення, після недовгої експлуатації “китайського” блоку ви будете змушені відправити MacBook в сервіс з метою ремонту.

На фото – підпалені контакти роз’єму живлення:


Підсумовуючи вищесказане – якщо ви дбаєте про технічний стан вашої техніки – найкращим варіантом буде ремонт оригінального блоку живлення або покупка іншого оригінального БЖ (нового або БВ).
НЕ варто вірити продавцеві, який говорить: “це підробка, але якісна підробка”. Насправді виявляється, що різниця між цими підробками складається тільки в ціні.

Купуючи БЖ по інтернету, на жаль, практично немає можливості відрізнити оригінал від підробки – недобросовісні продавці виставляють невідповідні фото, виробники підробляють наклейки.

Купуючи БП “вживу”, зверніть увагу, що неоригінальні блоки живлення мають меншу вагу – це основний критерій, за яким відразу ж можна відрізнити підробку (але це не точно)… Останнім часом до нас попадають підробки, які важко відрізнити від оригіналу не тільки зовні, але і за вагою. Вага підробки може на 100% співпадати  з оригіналом за рахунок додаткових металевих вкладок.
На фото – чергова “якісна” підробка: 

Читайте також   Про користь правильного блоку живлення або “Мама, купи мені новий комп’ютер!

2015-2019 г.

Вибір блоку живлення для макбука заміна роз’єму живлення MacBook

Ремонт Apple MacBook iMac, iPad, iPhone Київ

Сервіс ноутбуків Київ Відрадний Борщагівка Солом’янський Святошинський Шевченківський Сервісний центр Reset