+38 (098) 228 99 88
+38 (095) 228 99 88

XBOX 360 – три “вогні смерті”

Нотатки ремонтника

2010-2012 р.

Багато щасливих власників цього пристрою зіткнулися з такою проблемою.

Розглянемо суть проблеми. У XBOX-ах 360 ранніх років випуску була недопрацьована система охолодження і встановлені недостатньо термостійкі неякісні відеочіпи (GPU). При цьому від постійного перегріву відбувається вихід з ладу GPU – відшарування кристалу. Проблема GPU XBOX 360 подібна до проблеми чіпів nVidia . Як наслідок – три вогні- E74 (іноді їм передують 2 вогні – перегрів).

За заявою виробника XBOX 360 проблема неякісних відеочіпів була усунена в пристроях з 2010 року випуску, gpu виготовлені за новою технологією і поліпшена система охолодження. Однак в більш сучасних приставках подібної помилкою може бути E82.

Для визначення несправності необхідно уточнити вторинний код помилки (див. Посилання нижче).

Розшифровка кодів помилок:

http://itsworks.ru/glavnaya/novosti/xbox-360/kodi-oshibok-xbox-360

http://www.gameplay.com.ua/node/1004528

http://www.llamma.com/xbox360/repair/Xbox-360-error-codes.htm

  В якості  “лікування” ми робимо заміну GPU.

У разі несправності чіпа GPU реболлінг і пропайка не вирішать проблему трьох вогнів, його потрібно міняти (проблема відеочіпів xbox подібна проблеми nVidia!). Коди помилок, що вимагають заміни чіпа: 0020, 0022, 0102, 0103, 1022, 1001.
Пропайку и реболінг GPU робимо тільки у разі, якщо клієнт наполягає, як спосіб тимчасового відновлення працездатності відеочіпа xbox360!

Увага! На даний момент нових чіпів (GPU) для заміни немає і найближчим часом не передбачається. У зв’язку з відсутністю деталей ремонт XBOX360 в даний час НЕ РОБИМО!

Невдала конструкція старих 360 XBOX-ів не дозволила встановити на GPU досить ефективне охолодження, але тут є місце для польоту Вашої фантазії: від водяного охолодження до заміни корпусу. В принципі, поліпшення системи охолодження ми рекомендуємо ВСІМ власникам даної ігрової системи.

         А тепер підводний камінь, через який Ви можете спіткнутися, прагнучи заощадити на ремонті. Останнім часом на форумах можна зустріти інформацію про “лікуванні” трьох вогнів за допомогою притискання радіатора GPU. З’явилося багато “фахівців” по ремонту цієї несправності, які за невеликі гроші зроблять вас щасливими: Ваш бокс знову почне працювати! Але працюватиме тиждень-два, може бути, навіть  до 3-х місяців.

Правда: якщо дуже сильно натиснути на чіп GPU, він може тимчасово почати працювати. Але що ж відбувається з Xбоксом, якщо куллер GPU притисли? Можете уявити себе в образі 360 XBOXа: якщо Вас перетягнути, передавити або перетиснути, Ви самі довго протягнете? Ото ж бо.

    В дійсності це призводить до деформації текстоліту під GPU, обриву монтажних площадок від струмопровідних доріжок і утворення мікротріщин. І тижні через два-три контакт знову пропаде. Цього разу НАЗАВЖДИ. При великій кількості обірваних площадок заміна відеочіпа вже неможлива.

За статистикою ремонту після притискання або самостійного “прогріву” 95% боксів відновленню не підлягає, необхідна тільки заміна материнської плати (або xbox-а 🙂 )

На фото – обірвані площадки

    Друга проблема, що виникає при притисканні GPU – це сколи кристалу.

     Ще один спосіб ремонту, який ми зустріли в своїй практиці – це “прогрів”. Під чіп заливають флюси, не призначені для bga-пайки і “прогрівають”. Залита незрозуміла субстанція починає роз’їдати паяні з’єднання під GPU і виходить та сама їх відсутність, тільки з обривом монтажних площадок.

На фото – під GPU щось наливали для поліпшення контакту, бокс не полагодили.

Тому, як співають у відомій пісні:”думайте сами, решайте сами, иметь или не иметь…”

 

Ремонт XBOX360  Київ

Заміна моста  відеочіпа
Сервіс ноутбуків Київ  Відрадний  Борщагівка  Солом’янський  Святошинський   Шевченківський  Сервісний центр Reset