+38 (098) 228 99 88
+38 (095) 228 99 88

Про користь правильного блоку живлення або “Мамо, купи мені новий комп’ютер!”

Нотатки ремонтника

2008 р.

“Це неправильні бджоли і вони роблять
неправильний мед ” (Вінні Пух)

    

    Вже багато сказано про блоки живлення (БЖ), а велика кількість комплектуючих, що згоріли через БЖ продовжує надходити в ремонт.

    Отже, почнемо з того, що БЖ – це перша річ у Вашому комп’ютері, на якій не варто економити. Тому що при згорянні або неправильній роботі неякісного блоку живлення у вас може згоріти ВСЕ.

    Якщо вам пощастить (БЖ згорить по лінії + 5V StandBy) – згорить тільки материнська плата. Але, найчастіше, БЖ дає підвищену напругу по основним ліній живлення + 3,3V, + 5V, + 12V, і тоді – пропала материнка, жорсткий диск, привід, можливо, процесор і відеокарта. Вціліє хіба що монітор.
    Як правило, згорілі комплектуючі не підлягають ремонту внаслідок нерентабельності. В них необхідно замінити таку кількість елементів, що ремонт втрачає будь-який сенс.

    Сказане вище стосується також покупців системних блоків, які опломбовані і поки ще на гарантії. У сервісному центрі навряд чи здійснять гарантійний обмін комплектуючих, що вийшли з ладу, мотивуючи це підвищенням напруги у вашій мережі.
    Практика показує, що сучасні БЖ – це бомба уповільненої дії з чітким часовим механізмом. Як правило, механізм спрацьовує після закінчення терміну гарантії. Прикро. Але ще більш прикро, якщо ви самі, збираючи собі комп’ютер, свідомо купили цей блок живлення, намагаючись заощадити.
    Деякі інженери навіть встановили “термін життя” певних елементів в сучасних БЖ, які згоряють у встановлений термін і успішно замінюють їх до моменту “смерті”.

    Написано багато статей про правильність підбору блоку живлення, проте збирачі продовжують здешевлювати вміст системних блоків і ставити дешеві / неякісні БЖ. Якщо ви маєте можливість вибору блоку живлення, то ознайомтеся з такими рекомендаціями.
    

Якщо ви не фахівець в даній області, то пропонуємо кілька критеріїв, за якими можна хоча б приблизно визначити якість БЖ:

  1. Вага.

Грубо кажучи, чим важче – тим краще (в рамах здорового глузду).

І, хоча ця ознака досить суб’єктивна, він продовжує працювати. Вага говорить про те, що виробник не економив на деталях, що застосовуються при виробництві.

  1. Ціна.

 Якщо Вам пропонують “відмінний” блок живлення за мізерною ціною – це повинно насторожити. Гарне рідко буває дешевим, особливо, що стосується техніки.

  1. Назва виробника.

Краще не брати no name. Можливо, він буде працювати, але, щоб не розчаруватися – візьміть брендовий БЖ.

Марки блоків, добрих на наш погляд, не наводимо тут з певних міркувань.

   А тепер – винятки.

У нашій практиці бували випадки, коли дешеві блоки живлення 8-річної давнини працюють по сьогоднішній день довго і щасливо. А імовірно хороші – згорали через тиждень (але, в основному, не зачіпаючи при цьому вміст комп’ютера, тому що в них передбачений захист по вихідним напругам). Це говорить лише про те, що раніше техніка виготовлялася і більшим запасом надійності, ніж зараз.

Наслідки “неправильного” БЖ в ноутбуці – на зображенні.

 

Посилання – рекомендації по вибору блоку живлення.

http://www.overclockers.ru/lab/18823.shtml#5

Читайте також Вибір блоку живлення (зарядки ) для ноутбука, в т.ч. для MacBook

 

Вибір блоку живлення для комп’ютера, згорів блок живлення

Ремонт материнських плат, ремонт ноутбуків Київ
Сервіс ноутбуків Київ Відрадний Борщагівка Солом’янський Святошинський Шевченківський Сервісний центр Reset