+38 (098) 228 99 88
+38 (095) 228 99 88

Залитий ноутбук – що робити?

Нотатки ремонтника

2008-2012 р.

Романтична картина: пізній вечір, Ви і ноутбук, в руці чашка кави (келих вина, склянка пепсі, пива або горілки).  Аж раптом – легким рухом руки вміст чашки (склянки) виливається на клавіатуру …

Оптимісти, не надаючи цьому особливого значення, витруть рукавом клавіатуру і доп’ють залишки напою, продовжуючи працювати до ранку. А песимісти з жахом почнуть обдзвонювати серед ночі всі можливі оголошення “комп’ютерна допомога в будь-який час доби”, і частково будуть праві!    

Коротко розповімо, що відбувається з ноутбуком, якщо Ви вчинили, як оптиміст.

Під дією електричного струму у вологому середовищі (виняток – дистильована вода) починається руйнування елементів, паяних з’єднань, і струмопровідних доріжок.

Залитий ноутбук залита клавіатура / залитый ноутбук залитая клавиатура

    На початку все може йти добре, ноутбук може продовжувати працювати від тижня до місяця. Все залежить від того, що саме ви не допили і як глибоко проникла рідина.

    Зазвичай “першими ластівками” можуть стати западаючі або неробочі клавіші. Ремонт клавіатури – це мийка і, якщо потрібно, відновлення зруйнованих струмопровідних “доріжок”. Але, якщо сталося руйнування контактних площадок, то подальший ремонт неможливий, тому що їх товщина строго калібрована.
В даний час ремонт клавіатури, зазвичай, не рентабельний і ми рекомендуємо її замінити в разі залиття.

    Частіше трапляється, що рідина затікає всередину ноутбука, потрапляючи на материнську плату, привід і т.д. 

Якщо продовжувати працювати на залитому ноутбуці, навіть якщо він ПОКИ ПРАЦЮЄ !!! – материнська плата набуває такого вигляду, як на фото (див. нижче) і пізніше ремонту НЕ підлягає.

Деякі досвідчені користувачі самі частково розбирають ноутбук і відмивають або витирають видимі сліди рідини в надії врятувати ноутбук. Але рідина, що потрапила під елементи, залишаючись там, продовжує руйнівні процеси. Результатом буде поступовий вихід з ладу цих елементів і, відповідно, порушення функцій ноутбука, за які вони відповідають.

В цьому випадку в сервісі буде важче встановити, під які саме чіпи потрапила рідина, що ускладнить ремонт і зведе шанси на “виживання” до мінімуму. Дуже часто вимиті таким чином “залиті” ноутбуки в найкоротший термін намагаються продати. Вони автоматично знімаються з гарантії.

УВАГА! Ми не приймаємо в ремонт залиті і вимиті ноутбуки (самостійно, в іншому сервісі або за допомогою “друга, який розбирається в ноутбуках”). Це пов’язано з неможливістю з’ясувати, куди текла рідина і зробити повну або навіть часткову профілактику. Спроба знімати все елементи поспіль зводить рентабельність ремонту до нуля. Якщо ноутбук вимитий, звертайтеся туди, де його мили, тому що тільки там можуть знати куди текла рідина і навіщо паяли ті чи інші елементи.

 

     Що робити, якщо з Вами сталася така неприємність і ноутбук залили?

  • Терміново відключити ноутбук з мережі і ВИТЯГТИ АКУМУЛЯТОР, щоб припинити подачу живлення !!
  • Не продовжувати працювати на ноутбуці, навіть якщо він вмикається!
  • Якомога швидше звернутися в сервіс для ремонту або профілактики.

       Запам’ятайте, що головний фактор успіху – це час і вчиніть, як песиміст   (див. початок статті). 
Чим раніше розпочати профілактичні роботи, тим менші майбутні втрати.   На материнській платі розташована додаткова батарейка, яка продовжує живити елементи, можливо залиті рідиною. Наслідки – див. вище або нижче. 

 

Ремонт залитого ноутбука ,  Macbook , ноутбук  залили водою чаєм пивом кавою , відновлення після залиття

Сервіс ноутбуків Київ Відрадний  Борщагівка  Солом’янський  Святошинський   Шевченківський  Сервісний центр Reset