+38 (098) 228 99 88
+38 (095) 228 99 88

Складнощі ремонту ноутбуків з механічними пошкодженнями

Нотатки ремонтника

2008-2012 р.

В ремонт надходить велика кількість ноутбуків з механічним пошкодженнями: тріщинами, сколами корпусу, кришки матриці, розбитим екраном. Однак ремонт ноутбука після падіння чи удару може мати свої особливості чи ускладнення.

У сервісних центрах, які надають гарантійне обслуговування, при наявності механічних пошкоджень ноутбуки одразу знімають з гарантії, що не позбавлене підстав.

Це є порушенням правил експлуатації (крім техніки з протиударними характеристиками).

Замовники  зазвичай  здають техніку в ремонт для усунення видимих пошкоджень, наприклад:

  • заміна екрану (матриці);
  • заміна ( ремонт, відновлення ) корпусу;
  • заміна поламаного роз’єму,
  • відновлення доріжок;
  • заміна шлейфа;
  • відновлення (припайка) відбитих деталей.

Однак практика ремонту показує, що в результаті ударів, падінь і т.д. , багато ноутбуків в подальшому починає працювати нестабільно: зависають, пропадає зображення, вимикаються під час роботи, некоректно працюють жорсткий диск або dvd. Тому ремонт материнських плат ноутбуків з механічними ушкодженнями здійснюють без гарантії.

У деяких випадках тріщини, обриви майданчиків або відшарування пайки bga вдається локалізувати і усунути, але при виникненні внутрішньошарових тріщин або неможливості їх локалізації в зв’язку з нестабільністю дефекту допоможе тільки дорога заміна материнської плати ноутбука.

Іноді це викликає здивування або обурення замовника: як же так, адже до заміни матриці або роз’єму ноутбук працював нормально!

Хочу уточнити: він працював нормально ДО ПАДІННЯ з 3-го поверху або ДО УДАРУ кулаком під час гри, а не до заміни екрану!

Тому, щоб не платити двічі, і для уникнення подібних ситуацій ми рекомендуємо:

  • при пошкодженні матриці в результаті удару або падіння не поспішати її замовляти, а протестувати ноутбук протягом декількох днів при підключенні до зовнішнього монітора, періодично його вмикаючи-вимикаючи і переміщуючи.
    УВАГА! При відшаруванні пайки відеочіпа або обривах під відео ноутбук може працювати на зовнішній екран, але зображення на матрицю буде відсутнє !!
  • при пошкодженні корпусу, шлейфа і т.д. не робити самостійних висновків про несправності, а звернутися в сервіс для подальшого тестування і діагностики.

Якщо ноутбук має сильні механічні пошкодження, то рекомендуємо одразу ж пустити його “на запчастини”.
Наприклад, такий 🙂 :

 

 

Ремонт ноутбуків Киев : ASUS, Toshiba, Samsung, Sony, IBM (Lenovo), Dell, HP (Compaq), Acer, Fujitsu-Siemens, LG, NEC, IRU, RoverBook, MSI, MacBook ( Apple)

Удар ноутбука , тріщина в корпусі , розбитий екран , заміна матриці ноутбука , ремонт корпусу ноутбука

Сервіс ноутбуків Київ Відрадний  Борщагівка  Солом’янський  Святошинський   Шевченківський  Сервісний центр Reset